Analiz Belgeleri
Müşteri Yorumları
Şaban AYDIN
23.09.2019
Denemek İçin 250 GR kestane balı siparişi vermiştim, İlk başlarda tereddüt içerisindeydim ama ürün elime ulaştığımda çok memnun kaldım. Bundan sonraki alışverişlerim artık lezzetbal'dan olacaktır. Teşekkürler...
Yeşim ÇİMEN
23.09.2019
lezzetbal'ı bir arkadaşım tavsiye etti. Ürünlerinden çok memnun kaldığını söyledi, Deneyip görmek için sipariş verdim. Sonuç olarak çok memnun kaldım,Güvenle satın alabilirsiniz
Talha Beyhan
15.10.2019
Bir arkadaşımın tavsiyesi ile tanıştığım lezzetbal şimdi soframızın baş tacı oldu online alışverişlerde hızlı ve güvenilir olmaları ve ürünlerini çocuklarımın severek tüketmeleride beni çok mutlu ediyor Teşekkürler lezzetbal ailesi.
Ümit Karaca
22.02.2021
Hem çocuklarımız hemde biz güvenle tüketiyoruz. İlgili çalışanlara çok teşekkür ederim. İşleriniz rast gelsin
Videolar
  • Kestane Balı

  • Çam Balı

  • Arı Poleni

Ürün Açıklaması

Arı Poleni Nasıl Elde Ediliyor?

Anadolu`nun özel arı cinsleri ile elde ettiğimiz arı poleni bahçelerde ya da ekim sahalarında değil, tamamen özel olarak çiftliklerimizdeki üretimlerle gerçekleştirilmektedir.

Dağlık bölgelerde doğal bitki örtüsünün hakim olduğu en özel alanlarda üretimin yapıldığı polenler, hijyenik ve sağlıklı bir süreç içerisinden geçerek sofralarınıza kadar geliyor.

Bilindiği üzere arılar yaklaşık olarak 3 bine yakın bitkiden topladıkları besinleri kanatlarında depolarlar. Bu besinleri ise kovanlara getirerek bal yapan arıların polen haline getirmesine olanak tanırlar.

Böylece insan sağlığı için yüksek bir gıda takviyesi haline gelen arı polenleri, üstelik genç arıların yetişmesi için de en önemli besin kaynakları arasında yer almaktadır.

Tamamen titizlik içerisinde itina ile üretimlerini gerçekleştirdiğimiz arı polenleri, doğal ortamda Anadolu`nun özel ırklarıyla meydana gelmektedir.

Baldaki mucizeyi artık elbette bilmeyen yoktur. Bu mucizenin ham maddesi olarak bilinen arı poleni, oldukça yüksek bir besin değerine sahiptir. Bu yüzden kovanların giriş kısımlarına yerleştirilen tuzaklar sayesinde, yakalanan arılara hiçbir zarar verilmeden polenler toplanmaktadır.

Tuzağa düşen arıların kanatlarında bulunan polenleri titiz çalışması ile elde ederiz. Doğal kurutma yöntemleri kullanılarak polenlerin kurutulmasını yapar ve tüketilebilir hale gelmesini sağlarız. Böylece kaliteli, hijyenik ve sağlıklı bir yapı altında Türkiye`nin her bölgesine tamamen doğal polenler ulaştırırız.

 

Arı Poleninin Faydaları Nelerdir?

Öncelikle belirtmeliyiz ki; Arı poleninin insan fizyolojisinde ki yararları saymakla bitmez.

Kansızlık problemi yaşayan insanlar için arı poleni birebir gıda takviyesidir.

Gün içerisinde yaşanan yorgunluk ve stresin atılmasına, daha enerjik kalınmasına olanak verir.

Saçların seyrek hale gelmesine ve zamanla dökülmesine önlem alacak özel madde yapısına sahiptir.

Farklı vitamin çeşitleri ve amino asitlerden oluşan arı polenleri, cildin daha pürüzsüz ve genç görünmesine olanak tanır.

Arı Poleni Sık Sorulan Sorular

Arı Poleni Nerede Olur?

Bal arıları sayesinde, çiçeklerden elde edilen polenler genellikle farklı renk oluşumlarıyla sağlık açısından üzerinde olumlu mineraller taşımaktadır. Arı poleni oluşumu ise genellikle, arıların çiçekler aracılığıyla polen bıraktığı ve kanatlarında taşıdığı birçok vitamin besin içeriğinde bulunmaktadır.

Arı polenleri, arı kanatlarından zararsız bir şekilde, kurulan tuzaklar yoluyla alınarak oluşturulmaktadır. Bu yüzden bu polen oluşumları genel itibariyle, arıların bal süreci sırasında oluşmakta ve ilerlemektedir.

Arı Poleni Hangi Hastalıklara İyi Gelir?

Bal arıları tarafından çiçeklerden toplanan ve bitkilerin üreme hücresi olduğu bilinen polen, birçok hastalığa iyi gelmektedir. Biyolojik çeşitliliğe sahip arı poleni protein, mineral, karbonhidrat ve faydalı yağlar içerir.

Bu zengin içerik sayesinde insan vücudunu hastalıklara karşı korumakla beraber bazı hastalıklara karşı da iyileştirici etkiye sahiptir. Arı poleni, menapoz belirtilerini hafifletir, karaciğer sağlığını korur, yaraları iyileştirir ve vücudu bakterilere karşı koruyarak enfeksiyonları önler.

Arı Poleni Nasıl Tüketilir?

Arıların bal üretme süreçleri sırasında, ortaya çıkan polen bileşenleri, insan sağlığı açısından birçok besin takviyesini içinde barındırmaktadır. Bu polenlerin, tüketim aşaması ise birden fazla ve farklı yollar üzerinden gerçekleşmektedir.

Kabızlık sorunlarını, kilo düzeyini ve bağışıklık sistemini güçlendirmek için, kişi ve kişiler tarafından tüketilmektedir. Ancak tüketim zamanı için, sabah kahvaltısından sonra ılık su yardımıyla tüketilmesi daha makuldur.

Arı Polenini Kimler Kullanamaz?

Arı poleni, bal arıları tarafından üretilen ve insanların besin ihtiyacını karşılayan bir bileşeni ifade etmektedir. Ancak arı poleninin yararları olduğu kadar zarar kat seviyesi de bulunmaktadır.

Bu yüzden arı polenini kullanamayacak kişiler genellikle; arı polenine alerjisi olanlar, hamile ve emzirme sürecini yaşayan kadınlar ve kullanılan ilaç boyutuna ve etkisine göre bazı insanlar arı polenini kullanamamaktadır.