New
Arı Poleni 400 GR

Arı Poleni 400 GR

Ücretsiz Kargo

Fiyat 65.00 TL

BİZ KİMİZ ?

Yaptığımız işin belki de en zor kısmı bir kaç kelimeyle kendimizi en iyi şekilde anlatmak olacaktır.

Buraya afilli bir kadro,misyon ve vizyon, ve rekabette başarı gibi bir sürü şey sıralayabilir`dik. Ancak bu diğerlerine göre ne kadar farklı olduğumuzu değil, bilakis aynı olmamızı göstermekten başka bir işe yaramayacaktır.

Biz; Karadeniz`in doruklarında çocukluğunu geçiren,henüz 9 yaşındayken babasının atölyesinden gizlice ayırdığı bir parça kütük ve birkaç tahta parçası ile kendi sandığını yapan,bu sandığı serenderin arkasında kendince uygun bir yer belirleyip kimse zarar vermesin diye samanın arkasına saklayan,her fırsatta kibrit kutusuyla çiçek çiçek dolaşıp arı toplayan, peteğinin bereketlendiğini görünce adeta kanatlanıp havalara uçan, sevgili babamızın 47 yıllık hikayesini ve 35 yıllık tecrübesini size duyurmak, onun "Doğuştan bana verilmiş bir yetenek" diye tanımladığı neredeyse yarım asırlık emeğine sahip çıkmak için buradayız.

"Hakkımızda" bilmeniz gereken en kıymetli şey belki de buydu.

Soframızdaki samimi duyguları paylaşmak için 2 kardeş olarak girdiğimiz bu yolda; engin bilgisi,sağlam duruşu,çalışma azmi,ahlâkı ve işini yıllardır severek yapmasıyla bir okul gibi gördüğümüz babamızla birlikte sizlere daha güzel nasıl hizmet edebileceğimizin arayışında olacağız.

Bizlere bu yolda öncülük eden milyonlarca küçük dostlarımız ile, Sofralarınıza "lezzet" katmaya geliyoruz.

Değerli siparişlerinizi bekler,Mutlu günler dileriz...

Mağazamız
  • Mağazamız

Analiz Belgeleri
Müşteri Yorumları
Şaban AYDIN
23.09.2019
Denemek İçin 250 GR kestane balı siparişi vermiştim, İlk başlarda tereddüt içerisindeydim ama ürün elime ulaştığımda çok memnun kaldım. Bundan sonraki alışverişlerim artık lezzetbal'dan olacaktır. Teşekkürler...
Yeşim ÇİMEN
23.09.2019
lezzetbal'ı bir arkadaşım tavsiye etti. Ürünlerinden çok memnun kaldığını söyledi, Deneyip görmek için sipariş verdim. Sonuç olarak çok memnun kaldım,Güvenle satın alabilirsiniz
Talha Beyhan
15.10.2019
Bir arkadaşımın tavsiyesi ile tanıştığım lezzetbal şimdi soframızın baş tacı oldu online alışverişlerde hızlı ve güvenilir olmaları ve ürünlerini çocuklarımın severek tüketmeleride beni çok mutlu ediyor Teşekkürler lezzetbal ailesi.
Ümit Karaca
22.02.2021
Hem çocuklarımız hemde biz güvenle tüketiyoruz. İlgili çalışanlara çok teşekkür ederim. İşleriniz rast gelsin
Videolar
  • Arı Poleni

Ürün Açıklaması

Arı Poleni Nasıl Elde Ediliyor?

Anadolu`nun özel arı cinsleri ile elde ettiğimiz arı poleni bahçelerde ya da ekim sahalarında değil, tamamen özel olarak çiftliklerimizdeki üretimlerle gerçekleştirilmektedir.

Dağlık bölgelerde doğal bitki örtüsünün hakim olduğu en özel alanlarda üretimin yapıldığı polenler, hijyenik ve sağlıklı bir süreç içerisinden geçerek sofralarınıza kadar geliyor.

Bilindiği üzere arılar yaklaşık olarak 3 bine yakın bitkiden topladıkları besinleri kanatlarında depolarlar. Bu besinleri ise kovanlara getirerek bal yapan arıların polen haline getirmesine olanak tanırlar.

Böylece insan sağlığı için yüksek bir gıda takviyesi haline gelen arı polenleri, üstelik genç arıların yetişmesi için de en önemli besin kaynakları arasında yer almaktadır.

Tamamen titizlik içerisinde itina ile üretimlerini gerçekleştirdiğimiz arı polenleri, doğal ortamda Anadolu`nun özel ırklarıyla meydana gelmektedir.

Baldaki mucizeyi artık elbette bilmeyen yoktur. Bu mucizenin ham maddesi olarak bilinen arı poleni, oldukça yüksek bir besin değerine sahiptir. Bu yüzden kovanların giriş kısımlarına yerleştirilen tuzaklar sayesinde, yakalanan arılara hiçbir zarar verilmeden polenler toplanmaktadır.

Tuzağa düşen arıların kanatlarında bulunan polenleri titiz çalışması ile elde ederiz. Doğal kurutma yöntemleri kullanılarak polenlerin kurutulmasını yapar ve tüketilebilir hale gelmesini sağlarız. Böylece kaliteli, hijyenik ve sağlıklı bir yapı altında Türkiye`nin her bölgesine tamamen doğal polenler ulaştırırız.

 

Arı Poleninin Faydaları Nelerdir?

Öncelikle belirtmeliyiz ki; Arı poleninin insan fizyolojisinde ki yararları saymakla bitmez.

Kansızlık problemi yaşayan insanlar için arı poleni birebir gıda takviyesidir.

Gün içerisinde yaşanan yorgunluk ve stresin atılmasına, daha enerjik kalınmasına olanak verir.

Saçların seyrek hale gelmesine ve zamanla dökülmesine önlem alacak özel madde yapısına sahiptir.

Farklı vitamin çeşitleri ve amino asitlerden oluşan arı polenleri, cildin daha pürüzsüz ve genç görünmesine olanak tanır.