New
Arı Poleni 450 GR

Arı Poleni 450 GR

Ücretsiz Kargo

Fiyat 59.00 TL

Arı Poleni Nasıl Elde Ediliyor?

Anadolu`nun özel arı cinsleri ile elde ettiğimiz arı poleni bahçelerde ya da ekim sahalarında değil, tamamen özel olarak çiftliklerimizdeki üretimlerle gerçekleştirilmektedir.

Dağlık bölgelerde doğal bitki örtüsünün hakim olduğu en özel alanlarda üretimin yapıldığı polenler, hijyenik ve sağlıklı bir süreç içerisinden geçerek sofralarınıza kadar geliyor.

Bilindiği üzere arılar yaklaşık olarak 3 bine yakın bitkiden topladıkları besinleri kanatlarında depolarlar. Bu besinleri ise kovanlara getirerek bal yapan arıların polen haline getirmesine olanak tanırlar.

Böylece insan sağlığı için yüksek bir gıda takviyesi haline gelen arı polenleri, üstelik genç arıların yetişmesi için de en önemli besin kaynakları arasında yer almaktadır.

Tamamen titizlik içerisinde itina ile üretimlerini gerçekleştirdiğimiz arı polenleri, doğal ortamda Anadolu`nun özel ırklarıyla meydana gelmektedir.

Baldaki mucizeyi artık elbette bilmeyen yoktur. Bu mucizenin ham maddesi olarak bilinen arı poleni, oldukça yüksek bir besin değerine sahiptir. Bu yüzden kovanların giriş kısımlarına yerleştirilen tuzaklar sayesinde, yakalanan arılara hiçbir zarar verilmeden polenler toplanmaktadır.

Tuzağa düşen arıların kanatlarında bulunan polenleri titiz çalışması ile elde ederiz. Doğal kurutma yöntemleri kullanılarak polenlerin kurutulmasını yapar ve tüketilebilir hale gelmesini sağlarız. Böylece kaliteli, hijyenik ve sağlıklı bir yapı altında Türkiye`nin her bölgesine tamamen doğal polenler ulaştırırız.

 

Arı Poleninin Faydaları Nelerdir?

Öncelikle belirtmeliyiz ki; Arı poleninin insan fizyolojisinde ki yararları saymakla bitmez.

Kansızlık problemi yaşayan insanlar için arı poleni birebir gıda takviyesidir.

Gün içerisinde yaşanan yorgunluk ve stresin atılmasına, daha enerjik kalınmasına olanak verir.

Saçların seyrek hale gelmesine ve zamanla dökülmesine önlem alacak özel madde yapısına sahiptir.

Farklı vitamin çeşitleri ve amino asitlerden oluşan arı polenleri, cildin daha pürüzsüz ve genç görünmesine olanak tanır.

Müşteri Yorumları

  • Arı Poleni